×
Lazer Tedavi Yöntemleri

Lazer Tedavi Yöntemleri

Lazer tedavisi; göz hastalıklarının tedavisi için uygulanan ameliyatlarda excimer lazer cihazı kullanılarak yapılan bir işlemdir. Bu işlemin kullanıldığı ameliyatlar aracılığıyla miyop, hipermetrop ve astigmat gibi korneaya yönelik kırma problemleri düzeltilebilir. Net görmenin sağlanması için yapılan bu ameliyatlar, kusurların düzeltilmesini hedefler ve kalıcı çözümler sunar.
 
Lazer teknolojisi, tıbbi teknolojiler arasında son dönemin en yaygın kullanım alanına sahip gelişmeleri arasında yer almaktadır. Uzun yıllardır yakın/uzak görme bozuklukları, kırma kusurları ve kornea kaynaklı hastalıkların tedavisi için etkin çözüm sunan yöntemlerin başında lazer tedavisi gelmektedir.
 
Görmede azalma yaşayan, bulanık görme şikâyeti olan veya hâlihazırda gözlük kullanan kişiler; lazer ameliyatı sonrası şikâyetlerinden kalıcı olarak kurtulmaktadır. Özellikle sürekli gözlük ve lens kullanan kişilerin, konforlu yaşam ve sağlıklı görme yetisi açısından en çok yararlandığı yöntem lazer yöntemidir. Tek operasyonla hayat boyu gözlük ve lens kullanımını sona erdiren bu işlem sayesinde hastalar, görme yetilerini iyileştirdikleri gibi ek materyal kullanımına da ihtiyaç duymamaktadır.