×
Lazer Tedavi Yöntemleri

Lazer Tedavi Yöntemleri

Lazer tedavisi; göz hastalıklarının tedavisi için uygulanan ameliyatlarda excimer lazer cihazı kullanılarak yapılan bir işlemdir. Bu işlemin kullanıldığı ameliyatlar aracılığıyla miyop, hipermetrop ve astigmat gibi korneaya yönelik kırma problemleri düzeltilebilir. Net görmenin sağlanması için yapılan bu ameliyatlar, kusurların düzeltilmesini hedefler ve kalıcı çözümler sunar.
 
Lazer teknolojisi, tıbbi teknolojiler arasında son dönemin yaygın kullanım alanına sahip gelişmeleri arasında yer almaktadır. Uzun yıllardır yakın/uzak görme bozuklukları, kırma kusurları ve kornea kaynaklı hastalıkların tedavisi için etkin çözüm sunan yöntemlerden biri lazer tedavisidir.
 
Görmede azalma yaşayan, bulanık görme şikâyeti olan veya hâlihazırda gözlük kullanan kişiler; lazer ameliyatı sonrası şikâyetlerinden kalıcı olarak kurtulmaktadır. Özellikle sürekli gözlük ve lens kullanan kişilerin sağlıklı görme yetisi açısından yararlandığı yaygın yöntemlerden biri lazer yöntemidir. Tek operasyonla hayat boyu gözlük ve lens kullanımını sona erdiren bu işlem sayesinde hastalar, görme yetilerini iyileştirdikleri gibi ek materyal kullanımına da ihtiyaç duymamaktadır.
Güncelleme Tarihi : 27-06-2022

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Çerez Politikası Aydınlatma Metni sayfasını inceleyebilirsiniz. Kabul Et