×
Genel Göz Muayenesi Nedir?

Genel Göz Muayenesi Nedir?

Göz sağlığının korunması ve mevcut görme bozukluklarının tespiti için önem taşıyan kontroller; genel göz muayeneleridir. Genel göz muayeneleri, kişilerin nitelikleri ve bulundukları risk gruplarına bağlı olarak, göz hastalıklarına dair herhangi bir bulgu taşıyıp taşımadıklarının tespit edildiği muayenelerdir. 
 
Erken teşhis, her hastalıkta olduğu gibi göz hastalıkları ve görme bozukluklarının tedavi süreçlerinde de öneme sahiptir. İlerleyen evrelerde, başvurulan yöntem sayısının azaldığı hastalıkların erken tespit edilmesi, iyileşme şansını arttıran bir faktördür. Bu sebeple düzenli göz muayeneleri ve genel göz kontrolleri, göz sağlığının korunması için önemlidir.
Gözlerde miyop, hipermetrop ve astigmat gibi yaygın görme bozukluklarının genel göz muayenelerinde tespiti sağlanmaktadır. Böylece bahsedilen bozuklukların ileri evrelere geçmeden tedavi edilmesi ve belirti/şikâyetlerinin ortadan kaldırılması mümkün hale gelmektedir. Ayrıca gözün ışığı kırma kusurlarına yönelik diğer görme bozuklukları da genel göz muayenelerinde tespit edilerek, vakit kaybetmeden tedaviye başlanabilmektedir.
 
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi : 11-06-2024

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Çerez Politikası Aydınlatma Metni sayfasını inceleyebilirsiniz. Kabul Et