×

Göz İçi Akıllı Lens

Akıllı lens olarak bilinen göz içi lensler, uzun süredir katarakt operasyonlarında hekimlerin uygun gördüğü hastalar için kullanılan protezlerdir. Son dönem akıllı lensleri, odak problemlerinin bir arada çözümü için kullanılan materyallerdir. Odaklanma sorunu olan göz merceklerine yerleştirilen bu lensler sayesinde, birden fazla odak sorunu olan hastalarda tek hamleli çözümler hedeflenmektedir.
 
İlerleyen yaşlarda göz içi doğal lenslerin esnekliğini kaybetmesi, çeşitli odaklanma sorunlarına yol açmaktadır. Doğal lensler uzak ve yakın görme yetisinin kalitesini doğrudan etkilemektedir. Bu lenslerin esnekliği sayesinde yakınlaşılan ve uzaklaşılan nesnelere her bakışta yeni bir odaklanma gerçekleşir ve algılama sağlanır. Esnekliğini kaybeden göz içi doğal lensler zamanla odaklanma gecikmelerine ve kayıplarına neden olmaktadır.
Görme yetisinin kalitesini olumsuz etkileyen doğal lenslerin sertleşmesi, göz içi akıllı lens uygulamalarıyla çözümlenmektedir. Doğal lensin odaklanma işlevini artıran veya devralan bu tıbbi teknoloji ürünleri sayesinde, hastaların uzak ve yakın görme sorunları ortadan kaldırılmaktadır. Görme yetisi için gerekli odaklanma işlevi, akıllı göz içi lensler sayesinde tekrar sağlanır.
 
Göz İçi Akıllı Lens Kimlere Uygulanabilir?
 
40 yaşından büyük kişilerde uzak veya yakın görme bozuklukları mevcutsa veya ara mesafelerde görüş sorunları yaşanıyorsa, bu hastalar göz içi akıllı lens uygulaması için uygundur. Akıllı lens uygulaması sayesinde, görüş bozuklukları ve görme kalitesindeki azalmalar ortadan kaldırılır. Odaklanma sorunları çözülerek daha net bir görüş sağlanmaktadır.
 
Göz İçi Akıllı Lens Operasyonu
 
Göz içi akıllı lens operasyonlarında, her iki göz için farklı uygulama günleri belirlenir. İki göz operasyonu arasında en az 1 haftalık bekleme süreleri bulunmaktadır. İşlemlerin süresi yaklaşık olarak 10-15 dakika aralığındadır. Gözlere damlatılan damlalar ile uyuşma sağlanır. Özel durumlar haricinde genel anestezi uygulanmaz ve uygulama sonrası bandaj ile göz kapatılır. Bir gecenin ardından göz bandajı açılabilir.
 
Özel Göz Akademi Hastanesi’nden randevu alarak lazer göz tedavisi ve göz içi akıllı lens uygulamaları hakkında bilgi edinebilir, uzman hekimler tarafından operasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Randevu oluşturmak için resmi web sitesinden ya da iletişim hatları üzerinden başvuru yapabilir ve süreçlere yönelik bilgi edinebilirsiniz.
Güncelleme Tarihi : 27-06-2022

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Çerez Politikası Aydınlatma Metni sayfasını inceleyebilirsiniz. Kabul Et