×
Gözyaşı Yolu Hastalıkları Nasıl Tedavi Edilir?

Gözyaşı Yolu Hastalıkları Nasıl Tedavi Edilir?

Gözyaşı yollarına ait hastalıklar arasında en yaygın tür kanal tıkanmalarıdır. Kanal tıkanmalarının hastanın nitelikleriyle bağlantılı tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Hastanın niteliklerine ek olarak hastalığın bulunduğu evre ve çeşitte tedavi yöntemlerinin tercihinde etkin rol oynar. Tedavi yönteminin etkin çözüm sunması adına hekim tavsiyesine uygun şekilde hareket etmek gerekir.
 
Yeni doğan bebeklerin yaşadığı kanal tıkanmalarının tedavisinde ilk bir yıl masaj yöntemi uygulanmaktadır. Bu yöntem bebeğin gözaltı keselerinin bulunduğu bölgeye düzenli aralıklarla ve belirli yöntemlerle masaj yapılmasını içerir. 
 
Gözyaşı yollarına ait hastalıkların tedavisi için özelikle yetişkinlerin ilerleyen evrelere gelmeden evvel hekim desteği alması gerekir. Aksi takdirde, göz sağlığı açısından son derece önemli olan gözyaşı üretimi sekteye uğrar. Bu durum kanal tıkanıklığının farklı hastalıkları tetiklemesine ve enfeksiyona yol açabilir.
 
Gözyaşı yollarına yönelik hastalıkların belirtilerine sahipseniz, vakit kaybetmeden hekim desteği almanız gerekmektedir. Özel Göz Akademi Hastanesi’nden randevu alarak, uzman hekimlerimize muayene olabilir ve geç kalmadan tedavi sürecine başlayabilirsiniz
Güncelleme Tarihi : 27-06-2022

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Kapat X