×
Renk Körlüğü Nasıl Tedavi Edilir?

Renk Körlüğü Nasıl Tedavi Edilir?

Bir veya daha fazla rengin tespit edilememesi veya birbirinden ayırt edilememesi şeklinde gerçekleşen görme bozukluğunun adı renk körlüğüdür. Renk körlüğü standart ilaç tedavileri veya ameliyatla müdahale şeklinde gerçekleşen tedavi yöntemlerinin kullanılamadığı bir rahatsızlıktır. Çünkü renk körlüğünde, bir bozukluktan çok bir eksiklik ve işlevsizlik söz konusudur ve kalıtsal bir hastalıktır.
 
Renk körlüğü şikâyeti olan kişilerin tedavisi için en etkin çözüm sunan ve şikâyetleri %97 oranında azaltan yöntem, kontakt lens yöntemidir. Hekim tavsiyesiyle renk körlüğü için özel olarak üretilmiş ürünlerin kullanıldığı tedavi süreçleri olumlu sonuçlanmaktadır.
 
Renk körlüğü rahatsızlığına özel olarak tasarlanan kontakt lens türleri, filtreleri sayesinde göz ve ışık ilişkisini düzenler ve dalga boyunu değiştirir. Böylece renklerin net algılanması sağlanmaktadır. Renk körlüğüne yönelik belirti ve şikâyetleriniz bulunuyorsa ve günlük yaşamınızın basit işlerini görmek bu şikâyetler sebebiyle zorlaşıyorsa, vakit kaybetmeden uzman hekim yardımı almanız gerekmektedir.
 
Renk körlüğü kendiliğinden iyileşen bir hastalık değildir ve hekim yönlendirmesi gerekmektedir. Uzman göz hekimlerinin renk körlüğü de dâhil tüm göz hastalıkları alanında hizmet verdiği Özel Göz Akademi Hastanesi’nden randevu alarak, şikâyetlerinizi azaltan ve hastalığınızı tedavi eden süreçlere geç kalmadan başlayabilir, uzman hekimlerimiz aracılığıyla bilgi edinebilirsiniz.
Güncelleme Tarihi : 02-08-2021

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Kapat X