×
Kontakt Lens Nasıl Kullanılır?

Kontakt Lens Nasıl Kullanılır?

Kontakt lens kullanımı hassasiyet gerektiren bir uygulamadır. Göz bozukluklarının giderilmesi ve göz sağlığının korunması adına, kontakt lens kullanımında eczacı önerisi ve hekim tavsiyesine uygun şekilde hareket edilmelidir.
 
Kontakt lenslerin kullanım süreleri birbirinden farklı olduğundan; bazı lens türleri bir gün, bazı lens türleri 1 yıla varan sürelerle kullanılabilmektedir. Kullanım ömrüne uygun halde kullanılmayan lensler, göz içi bölgesinde istenmeyen sonuçlara sebep olabilir.
 
Kontakt lensler kullanılırken koruyucu kabında, sıvısı içinde saklanmalı ve lensin takıp çıkarma işlemi sırasında hijyen unsuruna maksimum düzeyde dikkat edilmelidir. Herhangi bir bulaşın yaşanmaması adına koruyucu sıvının içinde muhafaza edilen lensler, kullanım ömrü tamamlandıktan sonra tekrar kullanılmamalıdır. Kontakt lens kullanımında hayati önem taşıyan yegâne unsur uzman hekim kontrolünde kullanılmasıdır.
 
Çeşitli göz hastalıklarının tedavisinde kullanılan kontakt lenslerin kullanımı ve takibi için uzman hekim kontrolü gerekmektedir. Özel Göz Akademi Hastanesi’nin uzman hekimlerinden randevu alarak, yaşadığınız göz bozukluklarının tedavisine yönelik muayene olabilir ve kontakt lens kullanımı için hekim tavsiyesi alabilirsiniz. Resmi web sitesi üzerinden veya iletişim hatları aracılığıyla randevu oluşturabilir veya süreçle ilgili bilgi edinebilirsiniz.
Güncelleme Tarihi : 02-08-2021

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Kapat X