×
Kontakt Lens Çeşitleri Nelerdir?

Kontakt Lens Çeşitleri Nelerdir?

Kontakt lensler; gaz geçirgen yumuşak kontakt lensler ve gaz geçirgen sert kontakt lensler olarak ikiye ayrılır. Ayrıca kozmetik amacıyla kullanılan ve üretilen lenslerde renkli lensler ve şeffaf lensler olarak iki ana başlıkta incelenebilir. Her iki lens kullanımı için de en önemli nokta, üretilen lenslerin onaylı ve tavsiye edilir niteliklere sahip olmasıdır.
 
Gaz geçirgen yumuşak kontakt lensler, özellikle medikal materyaller arasında göz bozukluklarının tedavisi için en fazla tercih edilen lens türleridir. Gaz geçirgen sert kontakt lensler ise istisnai durumlarda, hekim tavsiyesi ile kullanılmaktadır. Kozmetik amacıyla üretilen ve kullanılan lenslerin kullanım ağırlığı; renkli lenslerde gerçekleşmektedir. Göz rengini istenilen tona göre değiştiren ve retinanın üzerine koyularak kullanılan renkli lensler, kozmetik amacı ile kullanılan lens türleridir.
Güncelleme Tarihi : 02-08-2021

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Kapat X