×
Kimlere Uygulanabilir?

Kimlere Uygulanabilir?

İlasik uygulamalarında, temel hedef doğrultusunda hasta uygunluğu oldukça önemlidir. Tedavi edilmek istenen hastalığın niteliği, hastanın uygunluğu ve sürecin başarısı için hekim muayeneleri ve tetkik değerlendirmeleri neticesinde hareket edilmektedir.
 
İlasik uygulamaları, göz gelişimini tamamlayan 18 yaş üstü ve göz sertleşmesi gerçekleşmemiş bireylere uygulanabilmektedir. Bu uygulamanın yaş kriteri için uygun adayların aynı zamanda gözlük dereceleri ve kronik hastalık kriterleri gibi şartlar için de uygun olması gerekmektedir. İlasik uygulamalar sonrası kontrol muayeneleri ve tedavi sürecine yönelik tavsiyelere uygun hareket etmek, hastaların iyileşme oranları açısından son derece mühimdir.
 
Farklı sebeplere bağlı olarak net görmek için lens ve gözlük kullanan kişilerin, bu materyallerin kullanımını sonlandırmaları için uygulanan tedaviye; refraktif cerrahi adı verilir. Bu cerrahi uygulamaların tercihindeki yoğunluk, kırma kusurlarının tedavisine yönelik yaşanmaktadır.
 
Özellikle yakın/uzak görme bozukluklarında, ışık kırılmasındaki aksaklıkların çözümü için etkin tedaviler arasında yer alırlar. Hekim kontrolünde ve tetkikler vasıtasıyla uygun bulunan hastalara uygulanabilirler.
Güncelleme Tarihi : 27-06-2022

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Kapat X