×
Yakın/Uzak Görme Problemi Nasıl Tedavi Edilir?

Yakın/Uzak Görme Problemi Nasıl Tedavi Edilir?

Odaklanma işleminin retinanın üzerinde gerçekleşmemesi, görme yetisinde yanılsama ve bozulmalara sebebiyet vermektedir. Bu bozulmalar odaklanmanın ön veya arka kısımlarda gerçekleşme durumuna bağlı olarak yakın ya da uzak görme problemlerine yol açmaktadır. Yakın veya uzak görme sorunlarının boyutu, ilerleme hızı ve niteliği tedavi yöntemlerinin belirlenmesinde önemli bir rol oynar. Görme yetisinin sağlığına kavuşabilmesi adına yakın ve uzak görme rahatsızlıkları için çeşitli tedavi yöntemleri bulunmaktadır.
 
Tedavi yöntemleri, hastalığın boyutu ve hastanın özelliklerine göre tercih edilmektedir. Yaşanan görme bozukluğu belirtilerinden herhangi birine sahipseniz vakit kaybetmeden bir hekime başvurmanız gerekmektedir. Alanında uzman hekimleriyle, uzak/yakın görme bozukluklarının tedavisi için hizmet veren Özel Göz Akademi Hastanesi’nden randevu alabilir, gerekli tedaviye vakit kaybetmeden başlayabilirsiniz.
Güncelleme Tarihi : 02-08-2021

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Kapat X