×
Presbiyopi Nasıl Tedavi Edilir?

Presbiyopi Nasıl Tedavi Edilir?

Presbiyopi rahatsızlığı için kullanılan yöntemler farklılık gösterse de, bu hastalığa yönelik uygulamalar kesin çözüm sunmamaktadır. Ancak tedavi sonrası belirti ve şikâyetlerde azalma görülmektedir. Hastalığın kişilerde sebep olduğu şikâyetlerin şiddeti ve hastanın niteliklerine uygun olacak şekilde presbiyopi tedavilerinden biri tercih edilebilmektedir. Kontrol muayeneleri sayesinde erken teşhis edilen presbiyopi vakalarında tedavi süreci daha verimli olmaktadır.
 
Presbiyopi hastalığının tedavisi için en çok tercih edilen yöntemlerden biri gözlük kullanımıdır. Uzman hekimler tarafından tavsiye edilen ölçülere uygun olarak gözlük kullanmak, bu hastalığın sebep olduğu şikâyetlerin şiddetini azaltmaktadır. Gözlük kullanımının ardından, presbiyopi için hekim tavsiyesiyle kontakt lens kullanımı da benimsenebilir. Ancak her iki tedavi yöntemi için de düzenli muayene ve onaylı materyal tercihi büyük önem taşımaktadır.
 
Özel Göz Akademi Hastanesi’nden randevunuzu oluşturarak, presbiyopi rahatsızlığının tespiti ve tedavisi için uzman hekim tavsiyesi alabilir ve göz muayenesi olabilirsiniz. İlerleyen yaşlarda, ileri evrede ve yüksek şiddetli şikâyetlerle başvurmak yerine tedbir muayeneleri ve kontrolleri sayesinde, göz hastalıklarınız için erken teşhis avantajından faydalanabilirsiniz. Presbiyopi belirtilerine sahipseniz veya risk grubunda yer alıyorsanız vakit kaybetmeden uzman hekim desteğine başvurabilirsiniz.
Güncelleme Tarihi : 02-08-2021

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Kapat X