Hızlı
Randevu
Talebi
Untitled Document

Daha fazla bilgi

Kırma Kusurları

Cisimleri net görmek için, ışık ışınları gözün içinden geçerler ve gözün arka duvarını oluşturan retina üzerinde odaklaşırlar. Gözün içindeki mercek iyi bir odaklaşma sağlamak üzere ışık ışınlarını kırmakla görevlidir. Retina ışık ışınlarından oluşan görüntüyü alır ve optik sinir yoluyla beyne gönderir.

Kırılma kusurlarının en önemli belirtileri görme azlığı, gözlerde ağrı ve rahatsızlıktır. Uzağı görememe (miyopi ve hipermetropi), yakını görememe (presbiyopi), gözün yatay ve dikey kırıcılıklarının farklı olması (astigmatizma) görme kusurlarına verilen addır. Miyopide görüntü retinanın önünde odaklaşırken, hipermetropide retinanın arkasında odaklaşır, astigmatizmada ise iki farklı noktada odaklanması nedeniyle bulanık bir görüntü oluşur.

Lazer tedavisi, gözün kırma kusurlarında uygulanan, gözlük ve kontakt lense bağımlılığı ortadan kaldıran en son tedavi yöntemlerindendir. Hastanemizde en yaygın olarak uygulanan yöntem İLASİK olmakla birlikte güvenilirliği ispatlanmış tüm refraktif cerrahi yöntemler (İLASİK,WAVEFRONT LASİK-LASEK,PRK ,LASEK, Epi-LASİK, İNTACS, FAKİK İOL) uygulanmaktadır.


Lazer Kimlere Uygulanmaz?

→ Romatizma hastalığı olanlarda,
→ Diyabeti olanlarda,
→ Hamilelerde,
→ Bebek emziren kadınlarda,
→ Daha önce göz cerrahisi geçirmiş olgularda,
→ Keratokonus hastalarında,
→ Göz tansiyonu ve katarakt gibi göz problemleri olan hastalarda lazer uygulanmamalıdır.


Göz Yapınız Lazer Tedavisine Uygun Değilse

Fakik İol

Göz yapısı lazer tedavisi olmaya uygun olmayan (örneğin ince kornea) yada yüksek miyop ve hipermetrop gözlerin gözlük yada lens kullanmadan net bir görüşe sahip olası için yapılan bir operasyondur.

Gözde hastanın kendi merceğine dokunmadan, iris denilen göze rengini veren yapının önüne yada arkasına ikinci bir göz içi mercek yerleştirilmesidir. Bu ameliyatta lazer ameliyatı hazırlıklarına ek olarak ön kamara derinliği ve kornea hücre sayının tespitide önemlidir.)

Yandex.Metrica